BI Point Comarch – analizy biznesowe coraz łatwiej osiągalne

W obszarze raportowania i profesjonalnych analiz biznesowych systemy klasy business intelligence były do niedawna utożsamiane z dużym stopniem skomplikowania oraz wysoką ceną. Niejako z definicji była to kosztowna inwestycja, stanowiąca przede wszystkim rozwiązanie dla dużych firm. Tymczasem coraz więcej średnich, małych i mikroprzedsiębiorstw dostrzega korzyści wynikające z analizowania swoich danych. Inspiracją do tego jest potrzeba przewidywania, jak i planowania strategicznego oraz taktycznego na coraz bardziej konkurencyjnym rynku. Nie bez znaczenia jest również obecnie znacznie niższy koszt tego typu narzędzi.

Jednym z rozwiązań, które odpowiada tym potrzebom, jest BI Point produkcji Comarch. W szczególności, na uwagę zasługuje duża uniwersalność w zakresie raportowania i przeprowadzania analiz. System ten działa przez przeglądarkę internetową, w bardzo popularnym modelu chmury obliczeniowej. Dzięki temu możliwa jest dostępność do aplikacji z każdego miejsca, nie tylko poprzez komputer stacjonarny i laptop, ale także tablet lub smartfon. Tzw. cloud computing w praktyce nie wymaga nakładów inwestycyjnych na infrastrukturę IT, a koszty sprowadzają się do relatywnie niewysokiego w porównaniu do jego potencjału abonamentu.

BI Point, poza ERP Comarch analizuje dane także z innych systemów ERP. W standardzie użytkownik otrzymuje zestaw predefiniowanych raportów umożliwiających szybkie zbieranie i prezentację danych, które może modyfikować stosownie do potrzeb. W codziennej praktyce, dane te najczęściej wykorzystywane są poprzez profesjonalne pulpity menedżera (dashboardy) w poszczególnych obszarach tematycznych, jak: sprzedaż, należności i zobowiązania, zamówienia, gospodarka magazynowa, kontrahenci. Dane z systemów biznesowych klienta przenoszone są do chmury i tam przetwarzane z wykorzystaniem mechanizmów BI Point, po czym umieszczane na gotowych raportach.

Po dodatkowe informacje zapraszamy do POLKAS. Nasi konsultanci chętnie przedstawią Państwu sposoby na optymalne wykorzystanie narzędzi analitycznych, w sposób pozwalający skutecznie zwiększać konkurencyjność Państwa Firmy.

 

screen_BI_P