Uważasz, że oprogramowanie jest dla Ciebie za drogie? Weź je w leasing!

Przedsiębiorcy podejmujący działania mające na celu wprowadzenie lub zmianę oprogramowania ERP często rezygnują z systemu, który w pełni zaspokaja ich potrzeby i zadowalają się półśrodkiem ze względu na koszty. Jest to poniekąd zrozumiałe, część firm na polskim rynku, szczególnie w pierwszych latach działania, nie może sobie pozwolić na duże jednorazowe wydatki ze względu na stopniowe budowanie rezerwy gotówkowej. Oczywiście nie mówimy o systemie zapewniającym jedynie obsługę magazynu i fakturowanie program taki nie wymaga nazbyt dużego wkładu finansowego. Wartość licencji rośnie lawinowo dla oprogramowania zarządzającego produkcją, gospodarką zasobów czy procesami i obiegiem dokumentów.

Banki oferują kredyty, niestety są one często obciążone bardzo dużymi kosztami spłaty, wymagają wysokiego wkładu własnego, a ich uzyskanie jest czasochłonne i wymaga dopełnienia wielu formalności. Osoby prowadzące biznes niechętnie wybierają tą formę finansowania inwestycji w sferę IT.

Firmy informatyczne poszukując dla swoich potencjalnych klientów alternatyw zwróciły się o pomoc do leasingodawców. Przewag leasingu nad kredytem jest wiele zaczynając od możliwości wpisania rat leasingowych i ewentualnej wpłaty początkowej w koszty uzyskania przychodu, przez relatywnie niższe koszty niż kredytowanie, po zmniejszenie do niezbędnego minimum formalności związanych z decyzją o przyznaniu leasingu.

Finansować w ten sposób można całość lub dowolną część inwestycji IT, niezależnie czy jest to sprzęt, oprogramowanie czy oprogramowanie z wdrożeniem.

Prym w tej strategii wiedzie Comarch, który do tej pory współpracował z dwoma firmami – Grenke Leasing i EFL. W tym tygodniu sukcesem zakończyły się rozmowy z trzecim podmiotem leasingowym, do wymienionych wcześniej firm dołączył PKO Leasing – największy krajowy leasingodawca. Informacje o warunkach leasingu są dostępne przez Comarch FAQ.

Dzięki temu Comarch zyskuje przewagę nad konkurencją, gdyż umożliwia klientom pozyskanie odpowiedniego oprogramowania nie nadwyrężając ich budżetów.

Jeżeli zastanawiacie się Państwo nad wdrożeniem systemów Comarch infolinia Działu Handlowego POLKAS jest do Państwa dyspozycji. Pomożemy Państwu w uzyskaniu informacji o ofertach leasingowych i zaplanujemy skuteczne wdrożenie.