Kolejne nowości w Comarch ERP Optima 2018.8.1

Comarch prezentuje nową odsłonę Optimy, odpowiadającą na zmiany w przepisach i poszerzoną o dodatkowe funkcjonalności.

Główną nowością jest wprowadzenie synchronizacji zgód kontrahenta i zgód transakcyjnych z Comarch e-Sklep, wraz z załącznikami.

Zmiany związane z przepisami dotyczą przede wszystkim systemu SENT. Zgodnie z ustawą z 15 czerwca wchodzącą w życie z dniem 1 października, umożliwiono w programie określenie danych geolokalizacyjnych środka transportu przewożącego towary.

Są to też zmiany istotne dla tych użytkowników, którym Optima służy jako program dla kadr i program dla księgowości. Dostosowano bowiem import e-zwolnień pracowników z ZUS PUE do zmiany formatu wprowadzonej przez ZUS od 14 sierpnia, wprowadzono aktualne wskaźniki wynagrodzeń, poprawiono naliczanie składki zdrowotnej, ekwiwalentu za niewykorzystany urlop oraz nieobecności, udoskonalono też funkcjonalności rejestru VAT. Program CRM także został zmieniony – poprawiono działanie wysyłki SMS z poziomu kartoteki kontrahenta.

To tylko kilka najważniejszych modyfikacji w nowej wersji systemu. Bez względu na to, czy Optima jest wykorzystywana jako program do prowadzenia małej firmy, system zarządzania dokumentami, czy działa na dużą skalę z wykorzystaniem wielu dodatkowych funkcji, zalecamy wykonanie aktualizacji do najnowszej wersji – chętnie w tym pomożemy!