Co nowego w Comarch ERP XL Business Intelligence?

Moduł analityczny Business Intelligence jest już dostępny w wersji przygotowanej do współpracy z Comarch ERP XL 2019.0. Co się zmieniło?

Nowości dotyczą przede wszystkim obszarów analitycznych dla Środków Trwałych oraz Lojalności. W pierwszym przypadku zmiany objęły dane z księgi inwentarzowej, amortyzacji, podstawy bilansowej oraz podatkowej – wartości te mogą być przeliczane na walutę systemową lub prezentowane w walucie wybranej na dokumentach. W drugim obszarze udostępniono gotowy raport „Program Lojalnościowy”. Pozwala on na analizę uczestnictwa w programie lojalnościowym, np. w zakresie wykorzystania punktów przez kontrahentów czy uzyskanego salda punktów.

Comarch systematycznie rozwija także pozostałe obszary analityczne – zmiany w nowej wersji dotyczą także m.in. obszaru Produkcja 2.0 (wykorzystanie atrybutów w raportach) czy Płatności (udostępnienie nowych wymiarów).

Od nowej wersji Comarch ERP XL możliwy jest dostęp do przygotowanych raportów BI Point wprost z okien systemu. Pozwala to na znacznie szybszy dostęp do interesujących nas analiz. Dodatkowo każdy taki raport wywoływany z listy ERP XL jest filtrowany z uwzględnieniem elementów zaznaczonych na liście.

Kolejną ważną zmianą jest to, że od tej wersji usunięto z konfiguratora BI aplikację Comarch BI – została ona wydzielona w postaci osobnego narzędzia Comarch BI Point, kompatybilnego z różnymi systemami Comarch ERP. Dodano komunikat, który informuje o możliwości pobrania i konfiguracji tej aplikacji, dzięki czemu użytkownik zawsze będzie miał dostęp do jej najnowszej wersji.

Wszystkich zainteresowanych nie tylko najnowszą wersją Comarch ERP XL BI, ale także ogólnie pojętymi systemami klasy BI oraz ERP zapraszamy do POLKAS – nasi specjaliści udzielą odpowiedzi na wszelkie pytania oraz doradzą najlepsze rozwiązania, dostosowane do indywidualnych potrzeb i oczekiwań.