Zmiany w Comarch ERP XL!

Wersja 2019.0.1 Comarch ERP XL została właśnie udostępniona. Motorem zmian są oczywiście zmiany w przepisach oraz rozwój programu zgodnie z potrzebami użytkowników.

Najważniejszą nowością jest współpraca systemu Comarch ERP XL z aplikacją Comarch e-Sprawozdania. Integracja między aplikacją a systemem ERP zapewnia możliwość przechowywania sprawozdań finansowych w bazie danych firmy, definiowanie reguł dostępu dla operatorów oraz przekazywanie do aplikacji danych księgowych z systemu.

W nowej wersji zmiany dotyczą także komunikacji SENT. W polu „Masa brutto lub objętość towaru”, do którego są przekazywane dany z pola „Ilość towaru”, używane są jedynie jednostki kg oraz litr – zrezygnowano z jednostki m3.

Nowością jest też możliwość zarejestrowania ręcznej korekty wartościowej do dostawy, która została już w całości wyprzedana. W takim przypadku po zatwierdzeniu korekty system za pomocą dokumentu KK koryguje koszt własny sprzedaży.

Program w nowej wersji pozwala także na obsługę wyciągu bankowego z możliwością określenia po jakim kursie dane pozycje wyciągu będą zaimportowane.

To tylko najważniejsze ze zmian w nowej wersji Comarch ERP XL. Wszystkich zainteresowanych przeprowadzeniem aktualizacji systemu zapraszamy do kontaktu ze specjalistami POLKAS.