Nowa wersja aplikacji Comarch e-Sprawozdania

Comarch udostępnił nową wersję swojej aplikacji e-Sprawozdania, która pozwala na tworzenie sprawozdań finansowych zgodnie z udostępnionymi przez Ministerstwo Finansów nowymi strukturami logicznymi, obowiązującymi od 1.09.2019.

Comarch e-Sprawozdania to aplikacja ciesząca się dużą popularnością – m.in. dlatego, że może działać zarówno stacjonarnie, jak i w chmurze, jest zintegrowana z systemami Comarch, ale funkcjonuje także jako samodzielne rozwiązanie, jest otwarta na integracje z innymi systemami finansowo-księgowymi i na bieżąco aktualizowana zgodnie ze zmianami w przepisach. Dzięki tym zaletom Comarch e-Sprawozdania wybrało już niemal 15 000 firm!

Aktualna wersja aplikacji pozwala m.in. na:

  • tworzenie w aplikacji podpisów sprawozdania finansowego,

  • pobieranie danych finansowych do aplikacji (takich jak np. bilans czy rachunek zysków i strat) poprzez import z systemu Comarch lub z arkusza Excel,

  • dodanie do sprawozdania dokumentów powiązanych,

  • wydruk sprawozdania lub jego eksport do plików PDF, Word lub Excel,

  • dostęp do panelu analizy kondycji finansowej przedsiębiorstwa,

  • odczytywanie innych sprawozdań finansowych w formacie XML.

Kolejne wersje aplikacji są już planowane i mają zostać rozszerzone o możliwość budowy elementów sprawozdania finansowego w oparciu o obrotówkę, tworzenie sprawozdania w oparciu o rok poprzedni, budowę not do sprawozdania w aplikacji, możliwość podpisania w aplikacji plików PDF. Zatem wszystkich zainteresowanych sprawdzonym, kompleksowym narzędziem do obsługi e-sprawozdań zapraszamy do kontaktu z naszymi specjalistami!