Certyfikat HDS w posiadaniu firmy Comarch S.A.

Krakowska firma Comarch przez wielu kojarzona jest jako producent oprogramowania klasy ERP. Skojarzenie to jest jak najbardziej słuszne, bowiem Comarch jest dostawcą takich systemów jak: Comarch ERP Optima, Comarch ERP XL czy międzynarodowych: Comarch ERP Enterprise i Comarch ERP Altum.

Dla innych Comarch to przede wszystkim sponsor piłkarskiej drużyny Cracovii i sponsor tytularny dwunastokrotnych Mistrzów Polski w hokeju na lodzie, drużyny Comarch Cracovii.

Stosunkowo niewielu kojarzy jakie związki ma Comarch z branżą medyczną. A ma, ponieważ jest między innymi dostawcą narzędzi Comarch Optimed24 i Comarch medNote. W branży tej wyznacznikiem wiarygodności i rzetelności jest w dużej mierze certyfikat HDS zaświadczający o właściwym i bezpiecznym przechowywaniu informacji medycznej. Odpowiednie zabezpieczenie danych ważne jest w każdej branży i dziedzinie, tym niemniej z uwagi na charakter danych o stanie zdrowia w medycynie jest to szczególnie istotne. Na aspekt ten zwracają uwagę nie tylko pacjenci, ale również (a może nawet przede wszystkim) potencjalni kontrahenci, czyli na przykład przychodnie, lekarze, firmy farmaceutyczne czy pracownicy służby zdrowia.

Dla wszystkich tych podmiotów wiarygodność Comarch jest teraz dodatkowo potwierdzona stosownym certyfikatem.