An error has occurred

Moduł Automatyzacja procesów - Comarch ERP Altum - POLKAS & COMARCH - Systemy ERP

Automatyzacja procesów

Comarch ERP Altum zawiera narzędzia Business Process Management (BPM), dzięki czemu wyróżnia się spośród innych tego typu systemów na rynku. BPM umożliwia całkowitą lub częściową automatyzację procesów zachodzących w przedsiębiorstwie, zarówno tych rutynowych, jak i nietypowych, charakterystycznych dla konkretnej firmy.

Obok listy automatycznych procesów, Comarch ERP Altum posiada specjalny kreator, dzięki któremu firma może tworzyć własne procesy BPM i automatyzować nawet najbardziej specyficzne procesy.

Skrzynka zadań to kolejna przydatna funkcjonalność Comarch ERP Altum, dedykowana procesom, których w pełni zautomatyzować się nie da. Trafiają do niej procesy wymagające konsultacji pomiędzy kilkoma osobami decyzyjnymi. Akcje inicjowane przez jednego z użytkowników automatycznie powodują konieczność reakcji ze strony innych osób biorących udział w danym procesie. Moduł posiada ponadto system alertów i jest zsynchronizowany z pocztą e-mail.

Automatyzacja procesów w Comarch ERP Altum dotyczy m.in.:

  • Automatyzacji w oparciu o dane Business Intelligence
  • Procesy BPM, które automatyzujemy, opierają się o dane z raportów Bussines Intelligence, dzięki czemu są one konkretnymi ścieżkami postępowania uzależnionymi od aktualnych danych i prognoz. System reaguje zatem na sytuację w firmie i dostosowuje do niej rekomendowane kroki.
  • Procesów sprzedaży
  • BPM umożliwia częściowe lub całkowite zautomatyzowanie takich działań, jak np.: ofertowanie, realizacja zamówień, przydzielanie rabatów, czy obsługa reklamacji.
  • Procesów logistycznych
  • Dzięki procesom BPM firma może całkowicie lub częściowo zautomatyzować m.in.: przyjmowanie, zamawianie, ustalanie limitów stanów magazynowych, obsługę towaru (przesunięcia pomiędzy magazynami itd.).
  • Procesy finansowe
  • Wiele procesów związanych z zarządzaniem finansami firmy może zostać usprawnionych oraz zautomatyzowanych dzięki wykorzystaniu BPM - na przykład zarządzanie przeterminowanymi płatnościami.

Zapraszamy do kontaktu


W POLKAS łączymy naszą wiedzę i wieloletnie doświadczenie z Twoją wizją biznesu. Stwórz z nami rozwiązania informatyczne dopasowane do Twojej firmy. Czuj się bezpiecznie korzystając z unikalnego serwisu i fachowego doradztwa. Systemy Comarch w połączeniu ze wsparciem Ekspertów POLKAS to pewna perspektywa rozwoju i przewagi na rynku.