POLKAS na konferencji Partnerów Comarch.

Konferencja partnerska Comarch już za nami. Partnerstwo 2019 jak zwykle było czasem podsumowań i przedstawienia planów na nadchodzący rok. Silna grupa przedstawicieli z POLKAS spędziła intensywne dwa dni uczestnicząc w prelekcjach i spotkaniach z ekspertami Comarch. Co się zatem wydarzy w obszarze systemów Comarch ERP?

W ubiegłym roku pojawiło się w Comarch wiele nowości. Ciepło przyjęte zostały rozwiązania takie jak Comarch TNA, Comarch Mobile czy Comarch OCR, które z miesiąca na miesiąc zyskują kolejnych zadowolonych użytkowników. Kolejne zmiany były związane z przepisami – pomijając multum aktualizacji systemów związanych z pomniejszymi zmianami, powstały specjalne aplikacje do obsługi PPK czy e-Sprawozdań. Wszystkie te rozwiązania będą oczywiście rozwijane i udoskonalane.

A co nas czeka w przyszłości?

Na pewno bardzo intensywne prace związane z rozwiązaniami chmurowymi i zachęcanie użytkowników do korzystania z chmury Comarch. Rosnąca popularność pracy on-line nikogo nie dziwi – wygoda, komfort, dostęp z każdego miejsca i o dowolnej porze, bezpieczeństwo danych, możliwość rozłożenia kosztów związanych z licencjami i brak konieczności posiadania własnej infrastruktury serwerowej to tylko kilka zalet tego rozwiązania. Systemy takie jak Comarch ERP Optima są już od dawna dostępne on-line, natomiast Comarch znacznie rozwija swoje Datacenter, działając międzynarodowo i międzykontynentalnie. Opracowywane są także kolejne funkcjonalności on-line, np. nakładka Comarch MyPoint, dedykowana dla osób zarządzających firmą, pozwalająca analizować statystyki prac i wydajność pracowników.

W siłę rośnie także system Comarch ERP Enterprise, z powodzeniem wdrażany w dużych, międzynarodowych firmach – ogromna skalowalność, IoT, controlling, zarzadzanie produkcją, sprzedażą czy projektami stanowią bardzo dobre rozwiązanie dla dużych firm, działających zarówno na rynkach krajowych, jak i zagranicznych.

Ale pozytywne zmiany dotyczą także mniejszych przedsiębiorstw. Comarch planuje wdrożenie subskrypcyjnego modelu opłat za licencję. Dzięki temu oferta programów Comarch będzie szersza i łatwiej dostępna – m.in. zmniejszy się początkowy koszt licencji, co pozwoli na łatwiejsze podjęcie decyzji o wdrożeniu systemu.

Nowości, udoskonaleń i kolejnych integracji, takich jak np. z POS, będzie znacznie więcej. Oczywiście systematycznie i na bieżąco będziemy o ich informować.